Lorem quis bibendum auci Lorem gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursu. Ut enim ad minim veniam.

Follow me on instagram

© 2016 Your Business Name!

LÁSKYSTŘET | Markéta a Christian

Markéta a Christian prožili svůj svatební den v atmosféře bývalého kláštera a kapkách letní vichřice. Neměnili by.

Jaké rozhodnutí v rámci svatebních příprav vás nejvíce těší?
Myslím, že to je výběr místa. Nechtěli jsme žádné přejíždění nazdobenými auty, hledali jsme prostor, kde může být obřad i oslava. Zároveň jsme chtěli něco s atmosférou a i relativní autonomií pro nás a hosty. Bývalý klášter Kapucínů v Mnichově Hradišti byl perfektní. Většina hostů mohla přespat přímo v areálu, dva velké klášterní dvory se využily pro oslavu a přilehlá stodola zachránila situaci během krátkého, ale intenzivního deště hned po obřadu. Do kláštera se nás pohodlně vešlo okolo stovky a k obřadnímu místu, vzrostlé lísce v sousedícím zámeckém parku, to bylo jen několik minut chůze.

Klášter i jeho okolí vypadá překrásně. Pojila se s místem či samotným dnem nějaká obava?
Asi 14 dní dopředu jsem začala koukat na předpovědi počasí a začala se děsit případného deště, který by naše možnosti ve svatební den výrazně omezil. V samotný svatební den, ačkoliv se deset minut po obřadu přehnala lokální vichřice s deštěm, mě už k mému překvapení nestresovalo nic a prostě jsem si užívala oslavu.

 

 

Koho jste si přizvali na pomoc?
Vybírali jsme lidi a projekty, se kterými nás něco spojovalo a které jsme chtěli podpořit. Ať už to byly talentované holky z Květerie, které chtějí osvěžit floristiku na malém městě, nebo výborná zmrzlina od Hlíny z lokálních surovin. Hodně pochval se sneslo na catering Bez ubrusu a my musíme vyzdvihnout Ondru a Zuzku z FlatWhite, kteří nehledě na to, že jim uletěl stan nad hlavou málem i s kávovarem, neztráceli úsměv na rtech a hned po bouři začali znovu připravovat kávu, jako by se nic nestalo. Za krásné fotky vděčíme Báře z BaruLaPhoto a za vše ostatní, včetně výzdoby, muziky, sladkostí a divadelního překvapení, pak kamarádům a rodině.

Jak dopadly vaše odhady? 
Míň litrů vína, víc svatebních koláčů.

 

 

Stalo se během dne něco nečekaného?
Překvapením na oslavě bylo divadlo, Kočovný tějátr Ilji Muromce, které secvičili kamarádi a ve kterém jsme neplánovaně sehráli hlavní role.

Co už vám z paměti nikdy nezmizí?
Asi šumění obrovského stromu, pod kterým se odehrával obřad.

Řídili jste se nějakou dobře míněnou radou, kterou byste rádi poslali dál?
Když jsem byla nervózní z tisíce drobností a říkala si, jak to všechno dopadne, opakovala jsem si kdysi někde zaslechnutou větu: „Každá svatba, kde se ti dva vezmou a nikdo neuteče od oltáře, se dá považovat za povedenou.“ – a ono je to opravdu to hlavní, o co tady běží.

Markéta

pošlete to dál: