Lorem quis bibendum auci Lorem gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursu. Ut enim ad minim veniam.

Follow me on instagram

© 2016 Your Business Name!

nahled

LÁSKYSTŘET | Luci a Tom

Oslavili svou lásku obklopeni vůní polí a čerstvě posečené trávy. Celý den se smáli a užívali si pocit souznění. Spolu, se všemi, s životem.

Luci a Tome, z jakého důvodu jste se rozhodli prožít svatební den v místě vašeho krásného statku, u vás doma?
Chtěli jsme se cítit maximálně přirozeně a zároveň prožít celý den venku, v milované přírodě, která je jako prostor zkrátka nenahraditelná. Navíc se nám líbilo, že nebudeme muset nikam přejíždět. Jako místo obřadu jsme si totiž vybrali strom uprostřed polí pod vesnicí. Brali jsme se tedy na místě, které máme spojené se spoustou společných zážitků, v domácím prostředí, kde se cítíme moc dobře.

Jak dlouho jste svou oslavu lásky chystali?
Dlouho. Záleželo nám na tom, aby vše, co si pro ten den vybereme, nás vystihovalo, souznělo s námi a určitým způsobem s námi ladilo. O mnoho věcech jsme měli také dost jasnou představu a nechtělo se nám spokojit se s něčím úplně jiným nebo svým způsobem průměrným, a ještě za to dost zaplatit. V mnoha případech to nakonec skončilo tak, že jsme si to vyrobili sami.

Měli jste během příprav na paměti od někoho radu k nezaplacení?
Ano. První byla v tom smyslu, že když něco nevyjde, nesoustředit se na to, ale soustředit se na to dobré. To se opravdu hodilo, protože nás ráno ve svatební den vzbudil silný déšť. Nesoustředili jsme se na to, vnímali jen to hezké, a kdo ví, třeba právě tím jsme si zařídili krásné počasí po celý den. A druhá rada vyplynula ze svateb našich přátel – je potřeba zaúkolovat co nejvíce lidí a rozdat co nejkonkrétnější úkoly, aby snoubenci během svatebního dne nemuseli nic řešit.

 

1

 

Z čeho pramenily vaše největší obavy?
Obavy z ničeho. Bylo to spíše takové celkové napětí, aby vše klaplo. Tím, že jsme vše plánovali už několik měsíců před svatbou a těšili se, nevnímali jsme to jako záležitost jednoho dne, ale užívali si to celé jako proces, do kterého zapadly i rodinná setkávání a poznávání mnoha úžasných lidí.

O kterých konkrétně mluvíte?
Jana Bušková nám natočila svatební video, které nám naprosto vyrazilo dech, a jako fotografku jsme si vybrali Baru z Baru la photo. Sledovali jsme ji delší dobu a Baru styl velmi souzněl s podobou naší svatby – jemnost, přirozenost, barevnost, veselost. Úžasně se spolupracovalo i s Lenkou Šváchovou z 27jewelry, vyrobila nám snubní prsteny, které mají krásný příběh. Nesmíme zapomenout ani na jazzovou kapelu Himbeere Brombeere, jejíž tóny dokreslili atmosféru dne, a Kristýnu Čebišovou, která nevěstě vytvořila účes snů. V případě jídla nás dost vypekla původní firma, která nám to dva týdny před svatbou dost neseriózně odřekla. Celou situaci bravurně zachránil šéfkuchař z fabrika hotelu Humpolec, který nám vyšel maximálně vstříc. O dort se postarala Cukrárna Myšák. Zbožňujeme jejich kubánský dort, šli jsme najisto. Květiny včetně všech dekorací jsme si nachystali sami s pomocí Markéty Motlové z Inspirita, která se postarala o věneček do vlasů nevěsty a vazby květin pro nevěstu, maminky a družičky. A když jsme u té svépomoci, Tom vyrobil dřevěné stoly a Lucka si ušila svatební šaty a šaty pro družicky.

To zní krásně. Jaké to bylo si šít svatební šaty?
Na začátku jsem netušila, že to tak dopadne. Moje nároky a představy byly ale tak specifické a jasné, že jsem si nakonec uvědomila, že jedině já sama si je ušiji přesně takové, jak jsem si je představovala. Protože jsem chtěla ty nejjemnější přírodní materiály, vybrala jsem si hedvábí, které miluji pro jeho lehkost, a belgickou krajku. Ostatně volba materiálu má opravdu velký vliv na celkový výsledek. Přírodní látky se úplně jinak chovají a na ženě je vidět, jak se v šatech cítí. A tak postupně vznikaly šaty s dlouhými rukávy, zlatými knoflíčky, nenápadným rozparkem na spodničce a rozevlátou lehoučkou sukní. Bylo to mé jedno z nejlepších rozhodnutí v rámci svatebních příprav, cítila jsem se v nich nádherně.

 

2

 

Kromě toho, že jste i nádherně vypadala, líbilo se nám, jak jste se v objetí přesunuli k obřadnímu stromu. Prozraďte, proč jste si vybrali duchovního oddávajícího?
Nechtěli jsme být oddáni úředně, vidíme za tím víc. Osud nás zavedl za kazatelem Církve bratrské a i přesto, že se nás snažil Vláďa na první schůzce spíše trochu vystrašit, měli jsme jasno. Předsvatební setkání i s jeho paní byly velmi obohacující, otevřená a velmi upřímná. Vše se odrazilo na obřadu, který Vláďa vedl naprosto nenuceně a s velkou elegancí jemu vlastní.

Ano, z fotografií i videa je cítit obrovská uvolněnost, jaký pocit z toho dne máte Vy?
Byl to den plný zázraků, lásky a souznění. Rodiny a přátelé tam byli kvůli nám, kvůli tomu, aby s námi sdíleli radost ze života. To nelze zapomenout. A celý den jsme se smáli. Nejvíc jak to jde a tak nějak srdcem. Něco krásného bylo ve vzduchu, jako o Vánocích, ale mnohem silnějšího. Těšilo nás, že si to žilo vlastním životem a my si to moc užívali. Není nic, co bychom udělali jinak či lépe. Byli jsme to my.
 

 
Luci a Tom

pošlete to dál: