Lorem quis bibendum auci Lorem gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. Duis sed odio sit amet nibh vulputate cursu. Ut enim ad minim veniam.

Follow me on instagram

© 2016 Your Business Name!

1

LÁSKYSTŘET | Domi a Tom

Domi a Tom si pro sebe přichystali den, který hrál s rytmem jejich duší. Hřejivý, upřímný a plný lásky.

Brali jste se na překrásném místě, kde to bylo? Doporučili byste jej ostatním? 
Svatbu jsme měli na statku ve Vleticích. Byla to ale naše druhá volba, nejdřív jsme se byli podívat v Ondříkovicích. Oba jsme si to tam zamilovali, Dominice ukápla slza a prakticky hned na místě jsme majiteli řekli, že to bereme. Jenže po pár týdnech a po mírném vystřízlivění nám došlo, že platit 80 tisíc za pronájem objektu, platit za vodu z kohoutku a alkohol počítat po panácích nikoli po lahvích bude asi hodně drahý. A tak i přes zaplacenou zálohu jsme hledali dál. Na statku Vletice je nádherně. Mají fajn zázemí jak pro obřad, tak večerní slavení, ale shodli jsme se, že bychom tohle místo druhým rozhodně nedoporučovali kvůli nutnosti vzít si jejich smluvený pražský catering. Vychází draze a jednání pana majitele firmy bylo docela nešťastné.

Jak dlouho vás láskyplné chystání zaměstnávalo?
Datum svatby jsme si řekli rovnou v letadle, pár hodin po tom, co proběhla žádost o ruku, celkem tedy rok. V průběhu léta jsme hledali různá místa, kde by se nám líbilo, pak jsme domluvili fotografy, video a květiny. Až do jara jsme v zásadě jakékoliv chystání vypustili, do momentu, kdy nás svědkyně nevěsty začala trochu popohánět. Takže co se týká intenzity – občas skoro vůbec a místy celkem intenzivně.
 
2
 
Co považujete za své nejlepší svatební rozhodnutí?
Jednoznačně si srovnat priority. Promyslet, na čem je možné trochu šetřit a co už té svatbě nikdo neodpáře a otiskne se do myslí navždycky. V takových případech je opravdu na místě si připlatit, týká se to hlavně fotografů, videa a květin. Zpětně si našeho skvělého výběru vážíme o to více – Jany Buškové, Couple of Prague a Květinového lahůdkářství.

Za průvodce svého slíbení jste si vybrali duchovního oddávajícího. Byla pro vás tato spolupráce něčím obohacujícím či naopak?
Pan Mikuláš Vymětal je úžasný člověk sám o sobě a naprosto splnil veškerá naše očekávání týkající se církevního obřadu, ačkoliv my dva nejsme věřící. Jeho zápal, srdnatost a chuť dělat lidem hezký svatební den i čas příprav je obdivuhodné.

Zní to všechno tak idylicky. Objevilo se i něco, co Vás lehce stresovalo?
Měli jsme veliké obavy z rodiny, aby vše probíhalo hladce a nikdo se nehádal. Rodiče Dominiky jsou rozvedení a neviděli se léta. Nakonec to bylo všechno super, báli jsme se zbytečně. Všichni, nebo veliká většina lidí, která přijme pozvání na svatbu, přijede z lásky k vám a hodně se snaží, abyste byli šťastní. A z počasí. I když jsme měli v záloze mokrou variantu, byla by škoda, kdyby pršelo. A malinko jsme byli nervózní i kvůli slibu, který jsme si říkali před všemi ostatními.
 
3
 
Co vás nejvíc překvapilo? 
Dominika: Tom! Tom a jeho vystoupení s Robem a Tomášem, které pro mě připravili. Kdysi jsem Tomovi ukázala video z jedné svatby, kdy ženich překvapil nevěstu tím, že jí připravil taneční vystoupení. Ani jsem nedoufala, že si vzpomene. Vzpomněl! A udělal mi takovou radost, že jsem nevěděla, jestli brečet, tančit, nebo se smát. Nejkrásnější překvapení v životě.

Je něco, co byste udělali jinak, lépe? 
Napsali bychom seznam, na co se nesmí zapomenout. Například: dát svědkům občanky, přišpendlit korsáž na pánské klopy, družičce dát tu úžasně roztomilou kytičku z lesních jahod (a honem ji s ní vyfotit  než je sní), pořešit příjezdy hostů a nechat kolovat zápisník, do kterého budou svatebčané vepisovat vzkazy a lepit fotky z Polaroidu. Ale je to ve výsledku fuk, všechno dopadlo skvěle!

Máte radu pro ty, co mají svou oslavu lásky teprve před sebou?
Máme jich spoustu. V první řadě spolu mluvte. Utřiďte si myšlenky, navrhněte rozpočet a zkuste si na papír napsat, co je pro vás nejdůležitější. Skvělým pomocníkem je sdílený dokument na google, kde si můžete vytvořit přehledné tabulky na nápady, platby, potvrzení účasti a tak. Zajděte na večeři se svědky a družičkami a nebojte se je poprosit o pomoc. Zaúkolujte i rodinu. Netušili jsme, jak moc touží být zapojení. Svatbu si (ne)dělejte jen podle sebe. Ano, promítněte tam svá srdce, ale pokud toužíte po více početné oslavě, myslete i trochu na druhé. Ne každý třeba vyběhne na kdejakou horu, kde bude probíhat obřad. Minimalizujte přejezdy, všechny jen otravují. Najděte člověka, který obřadu vdechne kouzlo, a řekněte si sliby se slovy od srdce. Přečtěte si něco o svatebních rituálech, ať znáte důvod, proč se dělávají. Chtějte vidět cenovou nabídku cateringu, pokud je na místě povinný, a poznejte je i jako lidi. Udělejte si na sebe v předsvatební večer čas a vzájemně se uklidněte, že je úplně fuk, když se nestihnou nazdobit stoly. A mějte se rádi.
 

 
Domi a Tom

pošlete to dál: